Opieka nad grobami

Mieszkając za granicą, w innym mieście lub po prostu nie mając czasu, nie możemy osobiście zadbać o groby naszych bliskich. Dlatego w naszym zakładzie wprowadziliśmy usługę całorocznej lub okolicznościowej opieki nad grobami.

W ramach tej usługi – w Państwa imieniu –  zadbamy o czystość grobu oraz jego bezpośredniego otoczenia, złożymy kwiaty i znicze, wedle zamówienia.

Wykonujemy różne czynności związane np. z myciem i konserwacją nagrobka, z usuwaniem zwiędłych kwiatów, opadłych liści czy wypalonych zniczy. Odnawiamy napisy na pomnikach nagrobnych, uzupełniamy spoiny, usuwamy plamy na kamieniu, wykonujemy zdjęcia na porcelanie i krysztale.

Grobowiec rodzinny Zakliczyn

Rezultaty wszystkich czynności, które wchodzą w zakres usługi, dokumentujemy aparatem fotograficznym i przesyłamy do wglądu Zleceniodawcy. Usługę opieki nad grobem świadczymy przede wszystkim na cmentarzu parafialnym w Zakliczynie, ale także na innych, pobliskich cmentarzach.

 Nagrobek pojedynczyNagrobek podwójny
Pakiet podstawowy (zamiatanie, usunięcie wypalonych zniczy i uschniętych kwiatów)50 zł80 zł
Pakiet podstawowy + mycie90 zł150 zł
Oczyszczenie otoczenia grobu z chwastów40 zł80 zł
Impregnacja zabezpieczająca przed deszczem oraz mrozem (w cenie profesjonalna chemia kamieniarska)120 zł180 zł
Sprzątanie po pogrzebie130 zł150 zł

Ceny pozostałych usług oraz termin wykonania ustalane są indywidualnie.

Florystyka

Obecność szaty roślinnej w miejscu pochówku miała być gwarantem wiecznego odrodzenia. Uważali tak już starożytni Egipcjanie, Grecy i Rzymianie. W czasach średniowiecza oraz nowożytności cmentarz pełnił również rolę ogrodu. W ostatnich chwilach życia czy w trakcie pogrzebu pojawiały się elementy roślinne, których symbolika dawała nadzieję. To właśnie flora przynosiła człowiekowi ulgę. Dlatego kwiaty na pogrzebie, a potem w miejscu pochówku pełnią tak wiele ważnych ról: wyrażają pamięć i wdzięczność za życie Osoby Zmarłej oraz pomagają oddać ból i smutek po jej stracie.

W naszym zakładzie pomożemy Państwu wybrać i zamówić odpowiednią formę kwiatową. Niezależnie czy jest to wieniec, wiązanka czy pojedynczy kwiat, sztuczny lub żywy – profesjonalni floryści, którzy z nami współpracują, ułożą je tak, aby osiągnąć najpiękniejszy i trwały efekt wizualny. Poniżej przedstawiamy kilka naszych kompozycji nagrobnych, całorocznych i okazjonalnych. Na życzenie klienta możemy wykonać dowolną aranżację kwiatową.

Kompozycje kwiatowe

·      mała od 50 złotych
·      średnia od 100 złotych
·      duża od 150 złotych

Znicze

·      mały 5 złotych
·      średni 10 złotych
·      duży 20 złotych